Informacje o szkole:


KONWERSATORIUM to szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat i dorosłych. Szkoła jest jedną z najstarszych szkół językowych w Polsce. Powstała w roku 1991 na podstawie zezwolenia Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nr DKU -452-377/91/TL. Od tamtego czasu wykształciliśmy około 20 tysięcy absolwentów. Posiadamy własne pracownie językowe w siedzibie głównej w Ostrołęce przy ulicy Hallera 35 i Fieldorfa Nila 3/11. Szkołę założyła i nią kieruje Jolanta Pierzchała-Górska.

KONWERSATORIUM to nowoczesna i skuteczna szkoła, której głównym założeniem jest umożliwienie uczniom osiągania szybkich postępów w nauce. Nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki w szkole państwowej, na maturze, zajmują czołowe miejsca w konkursach i olimpiadach językowych, zdobywają międzynarodowe prestiżowe certyfikaty językowe, świetnie sobie radzą w językowych kontaktach zagranicznych, na uczelniach i w międzynarodowych firmach.

W KONWERSATORIUM łączymy nowoczesne techniki nauczania z metodami z tradycyjnym podejściem do nauki, które odpowiednio modyfikujemy po analizie potrzeb, celów nauczania słuchacza, oraz preferowanych metod pracy. Nauka przebiega w grupach spójnych pod względem wieku i poziomu językowego. Lektorzy stosują ciekawe metody pracy, współpracują z rodzicami dzieci, dzięki temu uczniowie są zaangażowani w naukę. Nasi uczniowie osiągają najwyższe poziomy zaawansowania językowego, co potwierdzają certyfikaty renomowanych instytucji : British Council i Cambridge English (patrz certyfikaty). Przedszkolaki uczymy metodą LEARN&PLAY, dorosłym polecamy metodę wspartą platformą elearningową DIRECT FOR ENGLISH. Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń, uważamy, że stosowany przez nas system nauczania motywuje i daje najlepsze efekty. Posiadamy również bogate doświadczenie w realizacji szkoleń językowych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza kadra:

dyrektor

Jolanta Pierzchała - Górska

dyrektor


Jolanta Pierzchała-Górska - w 1991 r. założyła jedną z pierwszych szkół językowych w Polsce - Szkołę Języków Obcych " Konwersatorium " w Ostrołęce. Ponad 20 tysięcy słuchaczy placówki uzyskało certyfikaty językowe, w tym certyfikaty Cambridge English na najwyższych poziomach zaawansowania. Coroczne rekomendacje słuchaczy, dzieci i rodziców oraz instytucji zewnętrznych, m.in. Instytutu Brytyjskiego w Warszawie i Cambridge English Language Assessment oraz referencje firm - potwierdzają wysoką jakość edukacyjną placówki.

Metodyk, nauczyciel i wychowawca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i studentami – kierownik specjalności w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, współpracownik Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie od roku 2006 – trener egzaminatorów maturalnych, przewodnicząca zespołu do sprawdzania matury pisemnej. Inicjatorka partnerstwa miast Ostrołęka - Meppen ( Niemcy ), tłumacz oficjalnych delegacji miasta. Społecznik, od lat wspiera działania edukacyjne promujące naukę języków obcych wśród dzieci i młodzieży z Ostrołęki i regionu, lokalne wydarzenia kulturalne oraz akcje charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i "chorych".

W 2016 r. uzyskała I miejsce w plebiscycie " Kobieta przedsiębiorcza 2016 " zorganizowanym pod patronatem Tygodnika Ostrołęckiego.

Doświadczenie w prowadzeniu placówki językowej łączy z nowoczesnością. Stale doskonali się i rozwija . Regularnie uczestniczy m.in. w szkoleniach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, Personnel Training Institute dr Joanny Femiak oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Nasi lektorzy

kadra konwersatorium


Nasi lektorzy są energiczni, z poczuciem humoru, stale sie doskonalą , potrafią motywować i wyznaczać cele oraz z grupy uczynić efektywnie pracujący zespół . Posiadają formalne wykształcenie kierunkowe, specjalizują się w nauczaniu różnych grup wiekowych. Kieruje nimi doświadczony dyrektor - metodyk Jolanta Pierzchała-Górska.

kadra2

Zapisy trwają cały rok. Zapraszamy!