Kursy dla dzieci i młodzieży

Angielski całkiem inaczej niż w szkole - najlepszą ścieżką językową Cambridge English !Czym Funtown różni się od zwykłych zajęć i innych metod nauki?


Najprościej mówiąc - ta metoda jest pełna edukacyjnych hitów! Tak naprawdę każdy jej element ma w sobie potężny ładunek inspiracji i zabawy. Lektorzy Funtown dobrze wiedzą, jak je wykorzystać, by osiągnąć spektakularne efekty przy maksymalnym zaangażowaniu dzieci w zajęcia !

Masz pewność, że dziecko rozwinie przede wszystkim umiejętność komunikacji, bo oto najtrudniej na szkolnych zajęciach. Dziecko opanuje też gramatykę, 3000 słów i zwrotów , a do tego będzie się dobrze bawić.

Ach te niesamowite Gamebooki!

No właśnie - to nie są zwykłe podręczniki! To interaktywne turbo-książko-zeszyto-ćwiczenia! Od pierwszej do ostatniej strony pełne niespodzianek! A do tego specjalne okulary i lupka dzięki którym coś się pojawia a coś znika...

Zamiast powtórek zagraj w planszówkę!

To trudne do uwierzenia, ale lektorzy Funtown zamiast spradzianów grają z dzieciakami w planszówkę! To najlepsza forma powtórki i sprawdzenia wiedzy! W dodatku zarabiasz Funcoins - lokalną walutę! Wydasz ją w prawdziwym sklepie!

Fuzzy Friends -nie oprzesz się ich urokowi!

Jest ich aż osiem i każdy z nich ma swoje imię i osobowość! W dodatku mają super moc! Rozgadają największego nieśmiałka;) Ten na zdjęciu to Watson, który pyta: "What...? A jakie pytanie może zadawać Howard?

Witaj w Funtown – miasteczku, które rośnie razem z dziećmi!To czytanka czy kabaret?

Koniec z nudnymi tekstami! Ta książka ma fabułę, a każda historia kończy się zabawną puentą! Boki zrywać! Czy Ty też uważasz, że śmiech dziecka to najpiękniejszy dźwięk na świecie? W dodatku każda historia ma tez formę audiobooka - zeskanujcie kod i posłuchajcie jej w domu.

Jeśli dziecko uczy się czegoś z radością efekty przerastają nasze oczekiwania. A więc czego możesz oczekiwać po zajęciach Funtown?
- wzrostu motywacji do nauki angielskiego
- mnóstwa zapamiętanych słówek
- świetnie opanowanych sytuacji życiowych, w których Twoje dziecko wykorzysta angielski - np. zakupy na wakacjach
- większej swobody w mówieniu
- coraz lepszej wymowy i pracy z tekstem
- na koniec roku Twoje dziecko może podejść do renomowanych egzaminów międzynarodowych dla dzieci ( Cambridge YLE) i sprawdzić ile już potrafi!
- twoje dziecko uzyska prestiżowy certyfikat Cambridge English - FCE, CAE lub CPE, dodatkowe lub główne kwalifikacje zawodowe.

Dzięki Funtown dzieci widzą swój postęp! Kolejno zdobywane plansze i nowe możliwości w grze są nagrodą za ich wysiłek! W dodatku Funtown nie polega na rywalizacji! Owszem, każdy uczeń zdobywa swoje punkty, ale część zadań wykonywana jest grupowo, a nagroda jest wspólna dla wszystkich – dzieci obserwują jak rośnie miasto, budowane przez ich wiedzę i umiejętności! Zaczynamy od zbudowania przedmieść Funville, poprzez żywe uliczki Funtown, aż po wielką metropolię – Funcity! Kolejna plansza jest zawsze tajemnicą, którą odkryją dopiero, gdy opanują materiał z poprzednich lekcji! Funtown w prosty sposób uczy dzieci, że nauka języka ma znaczenie dla ich przyszłości i przekłada się w życiu m.in. na rozwój kariery.

Opis poziomów:Funville to dwa poziomy kursu dla początkujących.

(Zakres materiału odpowiada egzaminom YLE – Starters)

W jego skład wchodzi:

 • podręcznik Funville 1 + 4 plansze
 • podręcznik Funville 2 + 4 plansze

Funville to niewielka osada, która kiedyś zamieni się w przedmieścia. Blisko natury, wymarzone miejsce na pikniki w lesie i wycieczki na pobliską farmę. W małych sklepikach możemy kupować warzywa i owoce, a nawet zjeść smakołyki w lokalnym barze. Żeby zostać obywatelem Funville możesz kupić sobie jeden z niewielkich, wygodnych domków i cieszyć się urokami małego miasteczka. Poznasz też wszędobylskie Fuzzy Friends: Watsona, Howarda, Hugo i Werniego. Uważaj, jeśli trafisz na nie po drodze, lubią zadawać wścibskie pytania!

Funville zalecany jest dla dzieci, które już rozpoczęły naukę pisania i czytają już w swoim języku.Funtown (poziom ponadpodstawowy) dla dzieci w wieku 9-10 lat.

​Funtown to dwa poziomy kursu dla dzieci, które opanowały poziom podstawowy. (Zakres materiału odpowiada egzaminom YLE – Movers)

W jego skład wchodzi:

 • podręcznik Funville 1 + 4 plansze
 • podręcznik Funville 2 + 4 plansze

Dla dzieci, które opanowały już podstawy i znają około 500-700 słów i zwrotów polecamy wycieczkę do Funtown! Tu rozwiną swoje wypowiedzi, wcielą się w mieszkańców miasteczka. Mogą robić zakupy, pytać o drogę, rozwiązywać problemy mieszkańców, trafią też na archeologiczne wykopaliska! Opanują także podstawowe czasy w jęz. angielskim, łącznie z Past Simple. Warto czasem także wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Funville, do lasu lub na farmę, by nacieszyć się urokami natury. Okazuje się, że Fuzzy Friends także lubią pomieszkiwać w Funtown! Pogawędzicie z nimi podczas porannego spaceru z psem, lub wycieczki do parku, odpowiadając na dociekliwe pytania. Poznacie także kuzynów Watsona – to Wynonna, Wendy, Whoosy i Wichita.

Na poziomie Funtown dzieci opanowują ok. 1000 słów i zwrotów!Funcity (dla zaawansowanych juniorów) dzieci 10-12 lat.

​Funcity to dwa poziomy kursu dla początkujących. (Zakres materiału odpowiada egzaminom YLE – Flyers)

W jego skład wchodzi:

 • podręcznik Funville 1 + 4 plansze
 • podręcznik Funville 2 + 4 plansze

Ponieważ mieszkańcy Funtown intensywnie pracowali nad rozwojem swoich umiejętności, udało im się rozbudować swoje miasto. Niegdyś maleńka osada Funville nagle stała się metropolią! Wysokie wieżowce drapią chmury, a mieszkańcy mogą wybierać między luksusowymi rezydencjami lub wspaniałymi apartamentowcami! Mogą także zyskiwać zupełnie nowe kwalifikacje i zmieniać zawody na bardziej intratne, założyć własną firmę, handlować nieruchomościami, prowadzić bank, lub prywatną klinikę!

Możliwość zamieszkania w Funcity jest nagrodą dla dzieci, które uczą się języka już kilka lat! To miasto wielu możliwości! Karty akcji są pełne zabawnych zadań. A Fuzzy Friends zaskakują coraz bardziej rozbudowanymi pytaniami! Zapnijcie pasy, przed nami kolejne czasy!

Mega paka dla dzieciaka! – czyli co zawiera zestaw startowy Funtown?


Tradycyjnie na początku kursu kupujesz książkę?

Tym razem będzie inaczej! W cenie podręcznika Twoje dziecko otrzyma:

 • Teczkę na materiały, z którą można chodzić na angielski przez cały rok!
 • Gamebook – coś więcej niż podręcznik! Oprócz stron zawierających tematy zajęć, Twoje dziecko znajdzie tam także puste strony na własną twórczość, naklejki, wycinanki! Jest tam także notes, w którym notuje postępy podczas gry i swoje wyniki, oraz dyplomy po ukończeniu każdego poziomu. Książka jest wykonana z wysokiej jakości papieru, a okładka dodatkowo zabezpieczona przed zniszczeniem. Gamebook – to kompletna, ambitna książka, o sprawdzonym układzie. Sprzyja on lepszemu przyswajaniu informacji! Książka ma zachęcać, a nie zniechęcać do nauki! Nie jest przeładowana kolorami, nie powoduje oczopląsu. Od razu też widać, co jest tematem danego ćwiczenia i jakie umiejętności można ćwiczyć na danej stronie. Gamebook jest tak intuicyjny, że właściwie można z niego korzystać bez dodatkowych instrukcji dla nauczyciela! Wygląda jak zbiór kart pracy, gdzie każda strona poświęcona jest innemu ćwiczeniu bądź zagadnieniu!
 • Zestaw okularów i lupek dekodujących, dzięki czemu powtórki słówek staną się zabawą!
 • Czerwony cienkopis
 • Plakat Fuzzy Friends
 • Dodatkowe niespodzianki – np. naklejki z folii (całkowicie bezklejowe) z zestawem słówek, do naklejenia i zabawy w domu, czy przypinki z Fuzzy Friends

Więcej na: www.funtown.pl

Zapisy trwają cały rok. Zapraszamy!