Kursy dla przedszkolaków


Metoda „Learn & Play” została opracowana z myślą o przedszkolakach i dzieciach z młodszych klas szkół podstawowych. Jest to nowoczesna i wyjątkowo skuteczna metoda nauki języka angielskiego dla dzieci. Zobacz, jak wyglądają nasze zajęcia ( wideo ) :

 

Dodatkowo wykorzystujemy Metodę Weroniki Sherborne, która w latach 60-tych wypracowała system ćwiczeń, który ma zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i korygowaniu jego zaburzeń. Ćwiczenia te wywodzą się ze szkoły Rudolfa Lobana i doświadczeń własnych. Znane są pod nazwą Ruch Rozwijający. Nazwa ta wyraża główną ideę metody tj. posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka. Metoda Ruchu Rozwijającego koryguje zaburzenia emocjonalne u dzieci nadpobudliwych i jest z powodzeniem stosowana w placówkach oświatowych i zdrowotnych. W Polsce upowszechniana od początku lat 80-tych kilkakrotnie była prezentowana przez Weronikę Sherborne i jej uczniów.

wilk

DLACZEGO "PRAWDZIWĄ NAUKĘ" JĘZYKA WARTO ZACZYNAĆ JUŻ W PRZEDSZKOLU?

Badania dowodzą, iż mózg człowieka osiąga pełny rozwój przed 7 rokiem życia. W wieku 2-3 lat dziecko zaczyna porozumiewać się w języku ojczystym. Okres ten sprzyja biernemu przyswajaniu języka obcego, gdyż analogicznie do języka ojczystego – dziecko zna i rozumie wiele słów, choć nie potrafi ich wypowiadać.

W następnych latach (4-6) dzieci podejmują próby czynnego wykorzystania biernej znajomości języka obcego. Poprzez imitację i naśladowanie zasłyszanych słów czy rymowanek, dziecko w naturalny sposób przełamuje barierę językową.

Pozytywny kontakt dziecka z językiem obcym w dzieciństwie, zachęci go do dalszej nauki, zwiększy możliwości intelektualne i ułatwi start podczas szkolnych lekcji angielskiego. Metoda ta opiera się na teorii Multiple Intelligences, tzn., że rozwija wszystkie aspekty inteligencji dziecka np. inteligencję przestrzenną, muzyczną, czy matematyczno-logiczną, co powoduje, że nauka języka przyśpiesza ogólny rozwój dziecka.

Podejście komunikacyjne sprawia, że dzieci od początku używają języka angielskiego w sposób naturalny. Zadbano jednocześnie, aby forma zajęć była atrakcyjna i mobilizowała wszystkie funkcje poznawcze dziecka tj. naukę rozumienia tekstu słyszanego i mówienia.

METODĘ TĄ WSPOMAGAJĄ:
- renomowane podręczniki i ćwiczenia, opracowane specjalnie przez brytyjskie wydawnictwa m.in. Cambridge University Press.
- płyty DVD, ułatwiające przyswajanie nowego materiału
- materiały dodatkowe online : gry, zabawy, programy edukacyjne

Początki nauki języka są niezwykle ważne, gdyż mogą zaważyć na dalszej „karierze językowej” naszych pociech. W pełni zdajemy sobie z tego sprawę i dbamy, żeby był to dobry początek. U nas dzieci po prostu lubią się uczyć!

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?
Zajęcia z dziećmi prowadzą dyplomowani lektorzy języka angielskiego z gruntownym przygotowaniem językowym i metodycznym. Są to osoby miłe, z odpowiednimi predyspozycjami, cechuje ich duży entuzjazm i łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi. W swojej pracy poświęcają dużo uwagi motywowaniu dzieci, zachęcając je do aktywnego uczestnictwa.

ORGANIZACJAQ ZAJĘĆ

Zajęcia odbywają się w małych grupach, na trzech poziomach zaawansowania, dwa razy w tygodniu po 50 minut, w godzinach popołudniowych , od października do czerwca.

CEL ZAJĘĆ: zapewnienie dziecku lepszego startu w dalszej nauce języka angielskiego.

BEZPŁATNE LEKCJE PRÓBNE

Jeśli chcą Państwo się przekonać, jak wyglądają zajęcia i sprawdzić, czy będą się one podobały dziecku – zapraszamy na bezpłatną i niezobowiązującą lekcję próbną, po której będą Państwo mogli sami zadecydować, czy warto zapisać swoją pociechę na angielski do Konwersatorium.

teatrzyk
usmiechy

Zapisy trwają cały rok. Zapraszamy!